Wpisy z kategorii ‘Trening’


Szermierka sceniczno pokazowa Szermierka jest wspaniałą dyscypliną sportową. Wymaga od zawodnika maksimum skupienia oraz pracy nad własnym ciałem. Szermierka zazwyczaj wszystkim kojarzy się z walką na broń, podczas której może dojść do okaleczenia przeciwnika lub nawet zadania mu śmiertelnego ciosu. Szermierka może być jednak czymś więcej. Dawniej posługiwano się nią nie tylko do celów wojennych, ale także i sceniczno pokazowych. Już w średniowieczu można było zobaczyć pokazywane tańce z bronią. Taniec taki ukazywała elementy szermierki, ale nie tradycyjnej podczas woali tylko połączonej z płynnym, delikatnym ruchem i łagodną muzyką. Pokazy takie można było obejrzeć teatrze operetce czy nawet we filmie. Z kolie, jeśli chodzi o szermierkę pokazową, przedstawienia mogły mieć miejsce w każdym miejscu. W tej wersji widz nie, jako uczestniczył w wydarzeniu, ponieważ wszystko działo się w jego otoczeniu bliskości. Jak widać szermierka ma wiele odsłon może być formą rozrywki na wysokim poziomie lub formą spędzania czasu wolnego

Tagi: , ,Uliszer Usmanow Uliszer Usmanow urodzony został 9 września, w roku 1953, miało to miejsce w miejscowości Chust. Jest jednym z najpopularniejszych rosyjskich przedsiębiorców. W 2011 roku magazyn Forbes przeprowadził badania, które określają Uliszera, jako najbogatszego człowieka w Rosji, a jego majątek szacują na osiemnaście miliardów dolarów. Daje to również osiemnaste miejsce w rankingu światowym. Przedsiębiorca swoje dochody często inwestuje w drużyny sportowe. Jednym z większych wydarzeń było kupienie czternastu procent udziałów Arsenal FC w 2007 roku. Rok 2008 pozwolił mu na wykupienia większość udział udziałów w klubie. Dodatkowo zainwestował w Dynamo Moskwa, stając się jego właścicielem. Dla moskiewskiego klubu oznaczało to bardzo szybki rozwój, dzięki czemu stał się najbogatszym w całej Rosji. Usmanow dodatkowy rozgłos zyskał dzięki objęciu stanowiska przewodniczącego w Międzynarodowej Federacji Szermierczej FIF, miało to miejsce w roku 2008. Stanowisko to Uliszer piastuje po dzień dzisiejszy.

Tagi: , ,Jacek Bierkowski Jacek Marek Bierkowski został urodzony 17 kwietnia w 1948 roku w miejscowości Ruda Śląska. Jedna z najbardziej charakterystycznych osób polskiej szermierki. Do jego największych osiągnięć można zaliczyć wzięcie udziału w olimpiadzie w Moskwie i Montrealu, zdobycie trzech medali na mistrzostwach świata, oraz zdobycie tytułu wicemistrza na mistrzostwach Europy. Podczas Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Montrealu udało mu się zająć dziewiąte i dwunaste miejsce w konkurencji indywidualnej. W kategorii drużynowej wraz z znakomitymi polskimi szermierzami zajęli miejsce szóste, co było nieoczekiwanym sukcesem. Podczas następnych Igrzysk Olimpijskich, które zorganizowane były w Moskwie, w konkurencji indywidualnej udało mu się zdobyć miejsce czwarte. Był to stosunkowo słaby wynik biorąc pod uwagę rozwój szermierza. Jednak w kategorii drużynowej zajął miejsce trzynaste. Było to zdaniem znawców sportu wynikiem złego przygotowanie reszty drużyny, która posiadała problemy z kondycją. W roku 2011 Bierkowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim.

Tagi: , , ,Polski Związek Szermierczy Organizacja posługuje się również skrótami nazwy, a mianowicie PZS oraz PZSzerm. Założenie jej miało na celu zrzeszenie sympatyków, zawodników, działaczy raz trenerów naszej narodowej szermierki. Założenie odbyło się we Lwowie w roku 1922. Bardzo ważne wydarzenie miało miejsce w 1945 roku, dotyczyło ono naturalnie przeniesienia siedziby organizacji do Warszawy. Warto dodać, że w latach 1950 do 1956 Polski Związek Szermierczy działał wyłącznie, jako forma Sekcji Szermierki przy GKKF. Rok 1957 okazał się przełomowym, w tym właśnie roku dokonano reaktywacji związku, od tamtego momentu nieustannie się rozwija odnosząc coraz to ciekawsze sukcesy. Aktualnym prezesem organizacji jest Jacek Bierkowski. Polski Związek Szermierczy już od roku 1923 wchodzi w skład FiF, czyli Międzynarodowej Federacji Szermierczej. Polski Związek Szermierczy jest bardzo aktywnym działaczem, a przejawia się w współorganizowaniu licznych mistrzostw, między innymi w Gdańsku 1963 rok, Krakowie 1994 rok, oraz Gdańsku 1997 rok.

Tagi: , , ,