Wpisy oznaczone tagiem ‘olimpiada’


Olimpiada dla szermierza Każde działanie, jakie podejmujemy zmierza do określonych celów. Dla szermierza najważniejszym punktem kariery zawodowej jest występ na olimpiadzie. Zanim jednak to nastąpi potrzeba jest wielu lat nauki i ćwiczeń. Dobrze przygodę ze sportem zacząć jak najszybciej, wówczas mamy większe szanse na opanowanie do perfekcji ruchów oraz ćwiczeń. Jest to sport wymagający jednak uprawianie go ma wiele atutów, po pierwsze stale ćwiczymy nasze mięśnie, oraz kondycje i co ważne uczymy się szybkiego podejmowania decyzji. W tym sporcie liczy się czas reakcji, im jest szybszy tym większe szanse na wygraną. Po licznych treningach i przygotowaniach w klubie sportowym możemy wziąć udział w zawodach. Jeśli pokonamy wszystkich zawodników możemy wystartować w olimpiadzie, która jest ukoronowaniem naszej pracy. Tutaj mogą zmierzyć się tylko najlepsi zawodnicy z różnych stron świata. Olimpiada odbywa się, co cztery lata, więc mamy trochę czasu na przygotowanie się. Wygrana na olimpiadzie wiąże się ze sławą oraz korzyściami materialnymi.

Tagi: , , ,Atuty szermierki Szermierka jest sportem olimpijskim. Polska w tej dziedzinie może pochwalić się licznymi sukcesami. Szermierka jest sportem dla każdego, nie liczy się tutaj ani wiek ani płeć, dzięki czemu sport ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Szermierka ma wiele atutów, pierwszym nie wątpliwie najważniejszym jest osiągniecie pewnego poziomu sportowego. Osoba zajmująca się szermierką kształtuje swoją wytrzymałość oraz formę. Podczas każdego treningu do pracy pobudzona jest ogromna liczba mięśni. Szermierka rozwija nas pod katem fizycznym, ale nie tylko, ponieważ oddziałuje na sferę psychiczną. Sportowiec uczy się szybkości ruchów oraz taktyki, ponieważ w sporcie tym trzeba mieć plan i szybko go realizować. Szermierka rozwija podzielność uwagi, sportowiec musi walczyć, kontrolować swój ruch oraz posunięcia, aby wygrać. Kolejnym ważnym atutem, jaki daje szermierka jest opanowanie oraz szybkie podejmowanie decyzji. W szermierce nie ma miejsca na wahanie się czy przypadek, każdy ruch musi być precyzyjny i zaplanowany.

Tagi: , ,Floret Szermierka jest szeroko zakrojoną dyscypliną olimpijską, w której można walczyć nie tylko szablą szpadą, ale także floretem. Bron ta swój początek ma w drugiej połowie siedemnastego wieku. Stworzono ją dla celów ćwiczeniowych. Wcześniej szermierkę stosowano, uprawiano tylko za pomocą szpady jednak bron ta była na tyle niebezpieczna, że nawet ćwiczenia skutkowały w urazy i skaleczenia. Wówczas postanowiono stworzyć bron lekką, która będzie bardziej bezpieczna a zarazem da kadetom odpowiednie przygotowanie. Floret należy do broni najlżejszych w porównaniu do pozostałej broni szermierskiej jest lżejszy, ma mniejszy kosz i jest bronią kolną. Z czasem floret zyskał takie uznanie, że w dwudziestym wieku wszedł w poczet dyscypliny olimpijskiej. Floret jest bardzo elitarną bronią wymaga ogromnej podzielności uwagi. Podczas pojedynku bronią taką można wykonać serię pchnięć, którą punktują sędziowie. Podobnie jak szpada pojedynek z floretem wymaga odpowiedniego stroju ochraniającego obu zawodników.

Tagi: , ,